Bankkart Platinum

Banka kartı ve kredi kartının aynı kartta birleştiği Bankkart’ın avantajları ile tanışın!


Genel Bilgiler

Ziraat Bankasının sunduğu Bankkart Platinum ile kredi kartı ve banka kartı tek bir kartta buluşuyor. Kartınızın ön yüzünde kredi kartı numaranız yer alırken, arka yüzünde ise banka kartı numaranız yer alır. POS veya ATM'de yapmanız gereken tek şey, kartınızı taktıktan sonra ekrandan hangi kartınızı kullanacağınızı seçmektir.

Bankkart Platinum'un Kredi Kartı Özelliği

Anlaşmalı üye işyerlerinde taksitli alışveriş yapabilir, puan kazanabilir, kampanyalara katılabilir ve birbirinden cazip Bankkart indirimlerinden yararlanabilirsin. Kampanyalar hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Bankkart’ın avantajlı özelliklerini kullanarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Sizin için tavsiye edilen kart özellikleri için tıklayınız.

Kredi kartı özelliği ile yaptığınız alışverişlerden kazandığınız puanları anında alışverişlerinizde harcayabilirsiniz.

Temassız işlemlerinizi, Bankkart'ınızın kredi kartı özelliği açık ise kredi kartı özelliğinden, kapalı ise banka kartı özelliğinden 250 TL'ye kadar şifresiz, 250 TL ve üstü için şifreli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı özelliği ile günün her saatinde nakit avans çekebilirsiniz.

Özellikler

 • Bankkart üye iş yerlerinde kartınızın kredi kartı özelliği ile taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
 • Bankkart Platinum kartınızın Banka kartı tarafı ile de anlaşmalı üye iş yerlerimizde taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bankamız aylık ödemeli KMH ürünü sahibi olmanızdır.
 • Bankkart'ın bir çok avantajından faydalanabileceğiniz gibi, bol bol kazandırdığı puanlarınızı biriktirip alışverişlerinizde dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
 • Nakit ihtiyacını, Türkiye'nin dört bir yanına yayılmış ATM'lerimizden, ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki Visa/MasterCard amblemli diğer tüm ATM'lerden anında karşılayabilirsiniz.​
 • Yurt içinde ve yurt dışında alışveriş işlemlerinizi kartınız için oluşturduğunuz şifreniz ile güvenle yapabilirsiniz.
 • İnternette hem banka kartı hem de kredi kartı özelliği ile 3 boyutlu güvenlik sistemini kullanarak (3D Secure) alışveriş yapabilirsiniz.
 • Bankkart Platinum'un temassız özelliği ile hızlı ve güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.
 • Bankkart Platinum'un Assistance hizmeti ile sunduğu ayrıcalıkları öğrenmek için tıklayınız.

Sıkça sorulan sorular için tıklayınız.


Kart Detayları

01 02 03 04 05 06
01 02 03 04 05
 • 01 Tüm Kredi Kartı ve Banka Kartı Özelliklerine Sahip
 • 02 Temassız Özelliği
 • 03 Ortak Tek Şifre
 • 04 Ön Yüzde Kredi Kartı Numarası
 • 05 Ön Yüzde Kredi Kartının Son Kullanım Tarihi
 • 06 Dünyada Visa ve MasterCard Kabul Eden Tüm İş Yerlerinde Geçerli
 • 01 Kredi Kartı ve Banka Kartı İçin 2 Ayrı CVC2 Bilgisi
 • 02 Arka Yüzde Banka Kartı Numarası
 • 03 Arka Yüzde Banka Kartının Son Kullanım Tarihi
 • 04 Anlaşmalı Üye İşyerlerinde Taksit ve Kampanyalar
 • 05 Banka Kartı Hesabının IBAN Bilgisi


Nasıl Yapılır?

01

Dilediğiniz başvuru kanallarından kart başvurusunda bulunabilirsiniz

02

Başvuru sonucunuz size SMS ile bildirilecektir.

03

Onay SMS’inden sonra Bankamız ATM’sinde öncelikle banka kartınız ile şifreli bir işlem gerçekleştirmeniz, sonra kartınızı ATM’ye tekrar takarak görüntülenen menüden kredi kartınızı seçmeniz gerekmektedir. Böylece kartınızın kredi kartı özelliği açılacaktır.

01

Kartınız, dünyada MasterCard/Visa kabul eden tüm işyerlerinde geçerlidir.

02

Kredi kartı özelliğini açtırdıktan sonra, alışveriş için mağazalarda bulunan POS’larda ister banka kartını ister kredi kartını seçebilirsiniz.Bunun için seçiminizi ödeme sırasında mağaza yetkilisine belirtmeyi unutmayınız!

03

Seçim yaptıktan sonra tek yapmanız gereken şifrenizi girerek alışverişinizi tamamlamak.

01

İnternetten yapacağınız alışverişleri kartınızın ön yüzündeki kredi kartı numarasını ve arka yüzündeki kredi kartı CVC2 numarasını girerek gerçekleştirebilirsiniz.

02

İnternetten yapacağınız alışverişleri kartınızın arka yüzündeki banka kartı numarasını ve banka kartı CVC2 numarasını girerek gerçekleştirebilirsiniz.

01

Kartınızın kredi kartı özelliğini açtırmadıysanız 120 TL ve altındaki temassız alışveriş işlemlerinizi banka kartına para yükleyerek (Mastercard logolu kartlar için) şifre girmeden veya direkt vadesiz hesabınız üzerinden (Visa logolu kartlar için) şifre girerek gerçekleştirebilirsiniz.

02

Kartınızın kredi kartı özelliğini açtırdıysanız 120 TL ve altındaki temassız alışveriş işlemlerinizi şifre girmeden kredi kartı limitinizden yapabilirsin.

01

Kartınız, dünyada MasterCard/Visa kabul eden tüm ATM’lerde geçerlidir.

02

Kredi kartı özelliğinizi açtırdıktan sonra, ATM’lerde ister banka kartını ister kredi kartını seçtikten sonra şifrenizi girerek işlem yapabilirsiniz