Bankkart Genç Akademi

Bankkart’tan, Bankkart Genç’lilere; uluslararası akademik makalelere ve yabancı dil eğitimlerine ücretsiz ulaşım olanağı!


Eğer Bankkart Genç kart sahibiyseniz, Ziraat Bankası müşteri numaranız ve Bankamız sistemlerine kayıtlı cep telefonu numaranızı kullanarak, EBSCOhost (Dijital Kütüphane) ve Rosetta Stone (Dil Eğitim Aracı) sistemlerine ücretsiz erişebilirsiniz.

Bankkart Genç Akademi Giriş

Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
GÖNDER

Girmiş olduğunuz cep telefonu numarasına gönderilen SMS kodunu size ayırılan süre içinde giriniz.

Size gelen kodu hatalı girdiniz. Lütfen bilgileri kontrol ederek tekrar deneyiniz.

Bankkart Genç’li doğrulaman başarılı!

5 saniye içinde otomatik olarak Bankkart Akademi sayfasına yönlendirileceksiniz. Dilerseniz yönlendirilmek için aşağıdaki butonu da kullanabilirsiniz.

Eğer Bankkart Genç kart sahibiyseniz, Ziraat Bankası müşteri numaranız ve Bankamız sistemlerine kayıtlı cep telefonu numaranızı kullanarak, EBSCOhost (Dijital Kütüphane) ve Rosetta Stone (Dil Eğitim Aracı) sistemlerine ücretsiz erişebilirsiniz.

Veritabanları okuyucuların eğitim, öğretim ve araştırmalarına destek olabilecek, doğru bilgiye en kısa sürede erişmelerini sağlayan tam metin elektronik kaynakları bir arada sunan, makale, kitap, tez, haber ve rapor gibi pek çok türdeki kaynağı içeren elektronik platformlardır. Bu veritabanlarının aşağıda bahsi geçen yanlış kullanımları okuyucuya yasal sorumluluklar yüklemektedir.

Bu hizmet, Bankkart Genç müşterilerine özel olarak sunulmakta olup, aşağıda belirtilen hususların kabul edilmesi halinde veritabanlarında araştırma yapmaya başlayabilirsiniz.

  • Veritabanlarından telif hakları lisans anlaşmaları dışında doküman indirilmesi, paylaşılması, çoğaltılması ve başka bilgisayarlara aktarılması,
  • Veritabanlarından edinilen bilginin ticari amaçla kullanılması, dokümanların sistematik olarak indirilmesi yasaktır.

Veri kullanıcısı yukarıda yer alan şartlara uymak zorundadır. Aksi takdirde (yukarıda belirtilen şartlara aykırı davranışlar halinde) veri sahibi (Marka sahibi) ve Banka tescilli markadan doğan hakları veri alana karşı hukuki yollardan ileri sürebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

EBSCOhost nedir? Nasıl erişilir?

EBSCOhost; farklı disiplinleri kapsayan 10,000’in üzerinde tam metin (akademik ve popüler) dergi koleksiyonu ve binlerce farklı yayıncıdan, farklı disiplinlerde 600.000’den fazla e-kitap erişim olanağı sağlayan uygulamadır.

Bankkart Genç kartına sahip müşterilerimiz www.bankkart.com.tr web sitemizde Bankkart Genç Akademi menüsünden Bankamız müşteri numaraları, cep telefonu numaraları ve sonrasında telefonlarına gelecek SMS kodunu kullanarak uygulamaya erişim sağlayabilirler.

Rosetta Stone nedir? Nasıl erişilir?

Dil öğrenme sürecini eğlenceli ve etkileşimli bir deneyime dönüştüren Rosetta Stone, dünya çapında milyonlarca kişiye dil becerilerini geliştirme olanağı sunan lider dil öğrenme aracıdır. Rosetta Stone bir dili tam anlamıyla öğretmeyi hedefler. Konuşma, dinleme, okuma ve yazma yetilerinin tamamını kapsar. İçerisinde telaffuz alıştırmalarına ek olarak kelime, dil bilgisi, karşılıklı diyalog, okuma, günlük kalıplar gibi farklı alıştırma türleri vardır. Tamamen sistematiktir ve European Framework of Reference for Languages skalasına göre B1 düzeyinde dil öğretir.

Almanca Filipin Dili İngilizce (İngiliz) Japonca Rusça
Arapça Felemenkçe İrlanda Dili Korece Savahilice
Çince Fransızca İspanyolca (Latin Amerika) Latince Urduca
Dari Farsçası Hintçe İspanyolca (İspanya) Lehçe Türkçe
Endonezya Dili İbranice İsveççe Peştuca Vietnam Dili
Farsça İngilizce (Amerikan) İtalyanca Portekizce (Brezilya) Yunanca

Şimdi Bankkart Genç kart sahibi müşterilerimiz, Rosetta Stone'a ücretsiz olarak erişim sağlayabilirler ve 30 dil içerisinden istediklerini öğrenebilirler.

Rosetta Stone’un mobil cihazlardan kullanılabilmesi için kullanım öncesi Rosetta Stone uygulamasının mobil cihaza indirilmesi gerekmektedir. Rosetta Stone mobil uygulamasının yüklü olduğu mobil cihazlarda bankkart.com.tr adresinden Bankkart Genç Akademi menüsüne giriş yapılarak Rosetta Stone kolayca kullanılabilir.