Bankkart
Prestij Nedir?

Bankkart Prestij iki farklı kredi kartı alternatifiyle alışverişten yeme içmeye, seyahatten konaklamaya pek çok alanda kazanımlar sunan ve hayata değer katan bir ayrıcalık programıdır. HEMEN BAŞVUR PRESTİJ DÜNYASI AYRICALIKLARI

Bankkart Prestij’e
kimler sahip olabilir?

100 bin TL veya üzerinde kredi kartı limiti tahsis edilebilen herkes Prestij ailesinden bir karta sahip olabilir.

HEMEN BAŞVUR PRESTİJ DÜNYASI AYRICALIKLARI

Bankkart Prestij ailesinde hangi kartlar var?

  • Prestij kart ailesi Bankkart Prestij ve Bankkart Prestij Plus olmak üzere iki farklı kredi kartı ürününden oluşur.
  • Prestij kart ailesi için yapılan başvurular başvuru sahibinin Bankamızdaki toplam varlık tutarına göre Bankkart Prestij veya Bankkart Prestij Plus olarak değerlendirilir. Başvuru onayı ile birlikte, anlık varlık tutarına göre müşteri segmenti de belirlenmiş olur.
Kart Ürünü Segment
Bankkart Prestij Prestij
Bankkart Prestij Plus Prestij Plus / Plus Elite
HEMEN BAŞVUR PRESTİJ DÜNYASI AYRICALIKLARI

Prestij müşteri segmentleri nasıl belirlenir?

  • Prestij kart ailesinden kredi kartı olanlar Bankamızdaki toplam varlık tutarlarına göre Prestij, Prestij Plus veya Plus Elite segmentlerinden birine dahil olurlar.
  Prestij Prestij Plus Plus Elite
Varlık Tutarı < 1 milyon TL >= 1 milyon TL >=4 milyon TL
  • İlk müşteri segmenti anlık varlık tutarına göre kart başvuru onayını takiben belirlenir.
  • Her takvim ayının 1. günü aylık varlık tutarı kontrolü yapılır. Bir önceki takvim ayının günlük bazda varlık ortalaması hesaplanır, hesaplanan tutara göre yeni dönemde geçerli olacak segment belirlenir.
  • Ay içerisinde anlık varlık tutarının artması ve daha üst bir segmentin sınırına ulaşılması durumunda, dönemin bitmesi beklenmeksizin ertesi gün müşteri segmenti uygun olan üst segment ile güncellenir.
  • Bankkart Prestij sahibi ve Prestij segmentinde yer alan bir müşterinin segmenti Prestij Plus veya Plus Elite olarak güncellenirse mevcut kart (Bankkart Prestij) otomatik olarak yenilenir ve Bankkart Prestij Plus kredi kartı gönderilir. Yeni kart (Bankkart Prestij Plus) ile yapılan ilk işlem sonrası eski kart (Bankkart Prestij) otomatik olarak kapatılarak borç bakiyesi ve işlemleri yeni karta aktarılır.
HEMEN BAŞVUR PRESTİJ DÜNYASI AYRICALIKLARI

Varlık tutarına neler dahil?

Varlık tutarı hesaplamasına ticari nitelikli olmayan vadeli mevduat, vadesiz mevduat, altın mevduatı ve yatırım hesaplarının bakiyeleri (Yatırım Fonları, TL Devlet Tahvili, Hazine Bonosu, Eurobond, Repo, YP Devlet Tahvili, Altın Sertifikası, TL Kira Sertifikası, Yabancı Para Kira Sertifikası ve Elüs) dahil edilir. Müşterek hesaplar hesaplamaya müştereklik oranına göre dahil edilir. Ziraat Yatırım nezdindeki hesaplar dahil edilmez.

Yabancı para cinsinden mevduatlar için Bankamız internet alış kuru, yabancı para cinsinden yatırım hesapları için ise Bankamız gişe alış kuru dikkate alınır.

HEMEN BAŞVUR PRESTİJ DÜNYASI AYRICALIKLARI

Prestij ayrıcalıkları nasıl farklılaşır?

Prestij ayrıcalıkları sahip olunan kartın Bankkart Prestij veya Bankkart Prestij Plus olmasına göre değil, güncel müşteri segmentine göre belirlenir.

  • Örneğin, daha önce varlık tutar koşulu uygun olduğu için Bankkart Prestij Plus ürünü almış olan bir müşterinin varlık tutarı azalmış ve güncel segmenti Prestij olmuş ise; Prestij segmentinin ayrıcalıklarından aynı kart ürününü (plastiğini) kullanmaya devam ederek yararlanabilir.
  • Benzer şekilde, Bankkart Prestij ürününe sahip olan bir müşterinin daha sonra varlık tutarı artmış ve güncel segmenti Prestij Plus olmuş ise Prestij Plus ayrıcalıklarından, Plus Elite olmuş ise Plus Elite ayrıcalıklarından (otomatik olarak gönderilecek olan Bankkart Prestij Plus ürününü kullanmaya başlayana kadar) mevcut kart ürününü (plastiğini) kullanmaya devam ederek yararlanabilir.

Lounge ve Fast Track ayrıcalıklarından segmentin uygun olması koşuluyla Bankkart Prestij Plus kredi kartı ile yararlanılabilir.

HEMEN BAŞVUR PRESTİJ DÜNYASI AYRICALIKLARI

Bankkart Prestij’e nasıl
sahip olunur?

Bankkart Prestij başvurusu Şubelerimiz, Bankkart Mobil, Ziraat Mobil, İnternet Şubesi, bankkart.com.tr veya Müşteri İletişim Merkezi (08502580000) aracılığı ile yapılabilir.

HEMEN BAŞVUR PRESTİJ DÜNYASI AYRICALIKLARI

Bankkart kredi kartı sahipleri Bankkart Prestij’e başvurabilirler mi?

Bankkart (Klasik, Gold, Platinum) kredi kartı sahipleri de mevcut kartlarına ilave olarak Bankkart Prestij / Bankkart Prestij Plus başvurusu yapabilirler.

 

Bankkart Prestij’e bağlı ek kart verilebilir mi?

Bankkart Prestij veya Bankkart Prestij Plus asıl karta bağlı 3 adede kadar ek kart verilebilir.

HEMEN BAŞVUR PRESTİJ DÜNYASI AYRICALIKLARI

Kredi kartı yıllık üyelik ücreti
(aidat) nasıl uygulanır?

Bankkart Prestij ve Bankkart Prestij Plus ürünleri için ilk yıl kredi kartı yıllık üyelik ücreti alınmaz. İkinci yıldan itibaren ise Prestij segment müşterilerinden ücret alınırken, Prestij Plus ve Plus Elite segment müşterileri bu segmentlerden birinde kaldıkları sürece hem asıl hem de bağlı ek kartları için ücretten muaf olurlar. Prestij Plus veya Plus Elite müşterilerin segmentinin Prestij olarak güncellenmesi durumunda ücret muafiyeti sona erer ve son ücret tahakkuk döneminde tahsil edilmemiş olan ücret de tahsil edilir. Bankkart Prestij ve Bankkart Prestij Plus kredi kartları Aidat İade ürün özelliği kapsamına dahil değildir.

Güncel ücret bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

HEMEN BAŞVUR PRESTİJ DÜNYASI AYRICALIKLARI

Prestij dünyasında hangi
ayrıcalıklar var?

Bankkart Dünyası’nın ayrıcalıklarına ek olarak, Prestij Dünyası’nda çok daha fazla Bankkart Lira, Bankkart Lira’ları katlayarak kullanma, avans Bankkart Lira, restoranlarda indirim, havaalanlarında ücretsiz Lounge ve Fast Track, otopark, vale, VIP transfer, motovale indirimleri, bankacılık avantajları, özel kampanyalar, özel deneyimler ve daha birçok ayrıcalık bulunur.

HEMEN BAŞVUR PRESTİJ DÜNYASI AYRICALIKLARI

Alışverişlerinizden çok daha yüksek oranlarda Bankkart Lira kazanın!

Dünyanın dört bir yanındaki havaalanlarında Lounge ve Fast Track hizmetinden ücretsiz yararlanın!

Seyahat ve konaklama harcamalarınızda Bankkart Lira’larınızı 2’ye katlayarak kullanın!

Prestij Lezzet Rotası’nda %20’ye kadar, diğer tüm restoranlarda %5 indirimli ödeyin!

Bankkart Prestij Özellikleri

Ekstra Bankkart Lira
Avans Bankkart Lira
Restoran İndirimi
Ücretsiz Fast Track
İndirimli Araç Kiralama ve VIP Transfer
İndirimli Kiralık Kasa
Özel Kampanya ve İndirimler
Bankkart Dünyasının Diğer Ayrıcalıkları
Katlanan Bankkart Lira
Prestij Lezzet Rotası
Ücretsiz Lounge
İndirimli Otopark, Vale ve Motovale
Dijital Abonelik İndirimleri
ATM'lerden Ücretsiz Para Çekme
Fidan Bağışı
Prestij Dijital Dergi
Deneyim Ayrıcalıkları

Bankkart
Prestij
Özellikleri