Kredi Kartı ile Mobil Temassız Ödeme

Cep telefonu ile temassız ödeme Bankkart’ta!

Mobil Temassız Ödeme özelliğini telefonunuzda aktive edin, hızlı ve güvenli alışverişin keyfini çıkarın.

Genel Bilgiler

Mobil uygulamalarımızda bulunan Mobil Temassız Ödeme özelliğini dilediğiniz kredi kartınız için aktif edip, telefonunuzu temassız özellikli POS cihazlarına yaklaştırarak tek seferlik temassız işlem limiti altındaki işlemleri şifresiz, üstü işlemleri şifre girerek, hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Kartınıza Mobil Temassız Ödeme özelliğini tanımlamak için;

  • Mobil temassız ödeme özelliği sadece Android işletim sistemine sahip (versiyon 5.0 ve üzeri sürümlü) NFC özelliği bulunan akıllı telefonlarda çalışabilmektedir. Cihazınızın NFC özelliğini ayarlar sekmesinden NFC menüsü aracılığı ile aktive edebilirsiniz.
  • Eğer telefonunuzda başka bir ödeme uygulaması mevcut ise, ayarlar menüsünden varsayılan ödeme uygulaması olarak Bankkart Mobil veya Ziraat Mobil seçilmelidir.
  • Bankkart Mobil’ de Ödemeler veya Ziraat Mobil’de Kartlarım menüsünden Mobil Temassız Ödeme Tanımlama>Kredi Kartlarım seçilmelidir. Açılan menüde özelliğin aktifleştirilmesi için uygun kartlarınız listelenecektir. Dilediğiniz kredi kartınız için özelliği aktive edebilirsiniz. Yine bu menü aracılığı ile özelliği kapatıp dilediğiniz zaman tekrar aktive edebilirsiniz.

Telefonunuz ile ödeme yaparken;

  • Cihazı ekran kilidi açık bir şekilde POS cihazına yaklaştırmanız yeterlidir. Telefonunuzun özelliğine ve arka planda çalışan uygulama sayısına göre işlem süreleri uzayıp kısalabileceğinden dolayı POS ve telefon ekranı üzerinde işlemin başladığını görene kadar telefonunuzu POS cihazına yakın mesafede tutmaya devam edin. İşlem başladıktan sonra telefonunuzun artık çekebilirsiniz.
  • Tek seferlik şifresiz temassız işlem limiti üstü işlemler için POS terminali sizden şifrenizi girmenizi isteyecektir. Şifreniz Mobil Temassız Ödeme özelliği tanımladığınız kartınızın şifresidir.
  • Mobil Temassız Ödeme işlemlerinde güvenliğiniz için arka planda size özel dijital bir kart üretilir. Ödeme bittikten sonra POS cihazından çıkan slipte (işlem fişi) bu dijital kartın numarası görünür.