Bankkart Taksit / KMH Öteleme

Banka kartı alışverişte taksit ve öteleme ile ödeme kolaylığı sunuyor!

Genel Bilgiler

Banka kartınız ile tüm anlaşmalı üye işyerlerinde, KMH limitinizi kullanarak taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca tüm alışveriş noktalarında KMH limitinizi kullanarak gerçekleştireceğiniz tek çekim alışveriş işlemleriniz de ötelenecektir.

Alışveriş işlemlerinizi taksitli yapabilmek ya da öteleyebilmek için; banka kartınızın ana hesabına tanımlı aylık ödemeli Kredili Mevduat Hesap (KMH) limitinizin bulunması gerekmektedir.

Bankkart Taksit Özelliği

Anlaşmalı üye işyerlerimizden, banka kartınız ile taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Taksitli işlem yapabilmeniz için alışveriş tutarınızı karşılayacak kadar kullanılabilir KMH limitinizin olması yeterlidir.

Taksitli alışveriş talep etmeniz halinde; işlem anında vadesiz mevduat hesabınızda bakiye olsa dahi hesaptan herhangi bir tahsilat gerçekleşmez, yalnızca alışveriş tutarı kadar KMH limitiniz blokelenir. İşlem karşılığında hesabınıza veya kartınıza herhangi bir faiz ya da ücret yansıtılmaz.

Yaptığınız işlemler için geri ödeme planınız, takip eden KMH faiz tahakkuk günlerinizde, eşit taksitler halinde oluşturulur. Ayrıca bazı anlaşmalı üye iş yerlerinde ek taksit imkânı sunulur.

KMH Öteleme Özelliği

İşyeri sınırlaması olmadan, herhangi bir ücret veya faiz ödemeden, KMH limitinizi kullanarak yapacağınız tüm alışveriş işlemlerinizi öteleyebilirsiniz.

Öteleme özelliği, KMH faiz tahakkuk gününüze 15 ve daha az gün kala, KMH limitinizden gerçekleştireceğiniz alışveriş işlemlerinde otomatik olarak devreye girer.

Özellik sayesinde; peşin olarak gerçekleştireceğiniz satış işlemlerinizin vadesiz mevduat hesabınızdan karşılanamayan kısmı için KMH limitiniz blokelenir ve alışveriş tarihini takip eden ilk KMH faiz tahakkuk tarihinde ödenmek üzere ötelenir.

Geri Ödeme

Taksit ve öteleme işlemleriniz için geri ödeme gününüz geldiğinde, tahsilatınız otomatik olarak gerçekleştirilir.

  • Tahsilatın gerçekleşebilmesi için geri ödeme gününde vadesiz mevduat hesabınızda taksit tutarı kadar bakiye olması gerekmektedir. Tahsilatın vadesiz mevduat hesabınızdan gerçekleştiği durumda, KMH limitinin blokesi taksit tutarı kadar açılır, hesap bakiyeniz eksiye dönmez ve hesabınıza herhangi bir faiz yansıtılmaz.
  • Geri ödeme gününde hesabınızda yeterli bakiye olmaması durumunda, taksit tutarının hesaptan tahsil edilemeyen kısmı KMH limitinizden tahsil edilir, bakiyeniz söz konusu tutar kadar eksiye döner ve bu tutar için güncel KMH faizi işlemeye başlar.

Bankkart ödeme bilgileriniz her ay size SMS ile bildirilir ve Bankkart’ınızın aylık ödeme tutarını içeren KMH Ekstresi de size aylık olarak e-posta yoluyla gönderilir. Bankkart’ınız ile yaptığınız harcamaları ve işlemlerinize ilişkin ödeme planınızı kolaylıkla aşağıdaki kanallardan takip edebilirsiniz;

  • İnternet Şube
  • Ziraat Mobil
  • Bankkart Mobil
  • Müşteri İletişim Merkezi 0850 258 00 00
  • Şubelerimiz

Kredili Mevduat Hesabı (KMH) hakkında detaylı bilgi alabilmek için tıklayınız.

Sıkça sorulan sorular için tıklayınız.